Vyjížďky

Adventní vyjížďka

Nejlepší akce jsou neplánované! Tak už to prostě bývá. V sobotu odpoledne jsem po badmintonovém turnaji dostal SMSku, že se prý v neděli vyjíždí v 10 hodin vlakem do Hranic. Předpověď neslibovala žádnou hitparádu, ale trasa a složení lidí vypadala na začátek prosince zajímavě. V neděli ráno jsem si tedy přivstal, nachystal jsem si svačinu a vypucoval jsem si kolo, abych jej mohl za pár hodin poctivě zašvihat blátem.

Tuctová vyjížďka se stala zajímavou především díky nekonečné vrstvě spadaného mokrého listí, které v každé zatáčce mohlo znamenat úžasné podklouznutí. Strmější výjezdy na čvachtavém podkladu dávaly znát, že pánem kola dnes nebude jezdec. Kolegové na trailových celopérech s plášti 2,3 a více palců měli menší výhodu. I tak jsem se jich snažil z kopce zuby nehty držet. Do kopce se mi smáli, že to všechno drtím na velkou placku. Takový střet dvou světů – mého XC a jejich trail/endura.

Z Hranic jsme se svezli do Teplic, odkud jsme si vyšlápli na Maleník. Povozili jsme se po trailech Šela Marathonu, které byly na podzim o trochu zábavnější a na Jelením chodníku nám nezavazeli žádní „turisti“. V Týně jsme si dali obědovou pauzu a kolem lomu v Podhůře jsme se nechtě svezli k Bečvě a dožďuchali jsme to do Přerova.

Mrkněte na video. Většinu jsem filmoval přes chest mount, jelikož byla zima a nechtělo se mi neustále zastavovat a měnit si držáky.