Magazín

Ať to v roce 2017 jezdí!

V kalendáři naskočil nový rok a tím se začal psát také další rok mého blogu. Když se ohlédnu zpátky za rokem 2016, byl pro mě bikově zase něčím nový, ačkoliv ne vždy se dařilo podle představ. Zajel jsem si dva dlouhé maratony a čtyři krátké závody (+/- 50 km) v mém blízkém okolí, což je po předchozích letech pro mě hodně závodů. Podařilo se mi seznámit se s několika novými lidmi, z nichž některé často potkávám při svých vyjížďkách po Hostýnkách. Na konci roku jsem dostal příležitost konečně osedlat něco více „asfalt friendly“, než je můj 29 palcový hardtail. Bohužel se mi ani tentokrát nepodařilo dokončit trasu A Drásala. Také se mi nedaří zvyšovat návštěvnost webu, takže přichází do úvahy zamyšlení, zda pokračovat, případně jak dál. Tady jsem vypíchl pro mě TOP 5 nejzajímavějších bikových okamžiků roku 2016. Dále Vám přeji, ať jsou kilometry v letošním roce zábavné a „nepadavé“ a ať nohy chytají křeče až za cílovou páskou.

Drásal – pro mě nejsilnější sportovní zážitek roku co se týče celkového vyčerpání a toho, kam až je člověk schopný své tělo dostat. Také jsem si vyzkoušel, jak výrazně zasáhne do tréninku střevní viróza necelé dva týdny před závodem.

Mamka na kole – mám radost, když se mi mamku podaří dostat na kopec, na který by jinak asi sama od sebe nešlapala, navíc cestou, kterou by předem zavrhla. Nebo když sjede něco, před čím vždycky slézala… Je to o hlavě, ať už jedete nahoru nebo i dolů. A věk není úplně vždy tím limitujícím faktorem.

Rychlebské stezky – po tolika letech jsem se konečně odhodlal a na tři dny tam vyrazil. Sice sám a na hardtailu, o to zajímavější a silnější to byl zážitek.

Zlínská 50ka – je to banalita, ale vždycky jsem byl tak nějak líný sbalit kolo do auta a vyjet sám pár kilometrů za komín na závod, který jsem dříve ještě nejel. Nakonec jsem si Zlínskou moc užil.

30 minut do startu 🚵💨 #zlinska50 #zlin #racing #mtb #mtblife #makej #race

Fotka zveřejněná uživatelem Lonely Rider (@lonelyridercz),

Štěrkolet – pořád je to kolo, ale s bikem se moc srovnávat nedá. Jezdí se na něm jinak a víc to bolí. Proto si od svého tréninkového dříče slibuju, že nabuším lepší formu do noh a posunu se trochu dál.

Borec na konec – tohle video získalo na Instagramu nejvíc liků. Tak nějak to připisuji přirozené škodolibosti lidí, kteří se baví nad tím, jak borec fouká onankou 29″ duši.