Kdo je Lonely rider?

Lonely rider jsem já – Jan Pavelka. Chci se s Vámi podělit o krásy ježdění na horském kole. Chci Vám ukázat, že to není jen o tupém bušení do pedálů. Horské kolo je pro mě ideálním prostředkem, jak se dostat mimo každodenní ruch města a ocitnout se někde na poli, na louce nebo v lese. Díky rozmanitosti naší přírody si můžu užívat krásných pěšin a obdivovat krásy, které umí vykouzlit. Neobvyklá zákoutí, rozkvetlé stromy, impozantní hra barev, nekonečná síla počasí – to vše se pro Vás snažím zachytit ze sedla svého kola. Stačí mít po ruce mobil nebo GoPro kameru a umět se dívat kolem sebe. Cyklistika není jen svět dál od řidítek před Vámi, je to nekonečný příběh, který se odehrává kolem Vás. Často je potřeba zvednou hlavu, podívat se vpravo nebo projet si oblíbenou zatáčku v opačném směru.

Čtěte dál a prožívejte se mnou můj příběh jednoho jezdce.

Proč „lonely“?

Ke kolu jsem se dostal tak nějak vývojem od „nenávidím kolo“ přes „to by šlo“ až po „nechodím pěšky“. Většina mých kámošů nesdílí podobné nadšení a kolem sebe nemám lidi, kteří by se mnou jezdili. Sem tam vytáhnu své známé, ale pro ně jsem blázen. Stejně jako jsou pro mě blázni ti, kteří jen od pondělí do pátku hltají kilometry a měří si svá sekundová zlepšení na tréninkových kopcích. Povahou jsem introvert a chvíle strávené v sedle jsou nejlepším prostředkem, jak si urovnat myšlenky nebo naopak jak popustit uzdu své fantazii. Někdy je být lonely rider pěkná nuda a je potřeba dát se do řeči s turistou na rozcestí nebo s bikerem, kterého předjíždím v kopci. Někdy je být lonely rider dobrodružství, které si člověk musí vychutnat o samotě.

Proč tento web?

Chci dát dohromady inspiraci k ježdění v Česku a zároveň se chci podělit o snímky, které natáčím a fotím na GoPro kameru. Nechci vytvářet průvodce po těch nejprofláklejších lokalitách – na to nemám čas ani dost peněz. Chci všem ukázat, že kolo může být zábavné kdykoliv i tam, kde to nečekáte. Cyklistika je úžasný sport, který se odehrává venku v přírodě. Příroda tomu všemu dodává vždy jedinečnou atmosféru. Desetkrát projetý trail bude vždy originální a možná právě po jedenácté se z té otravné drncavé pěšiny pro Vás stane úžasný hravý zážitek. Stačí se dívat kolem sebe.

Nasaďte si helmu, zacvakněte pedály, vyrážíme!