Vyjížďky

Tak trochu jiné ráno

Představte si pozdně letní zářijové ráno. Slunce se dere na oblohu ještě někdy před půl sedmou. Práce Vám začíná až v 8 nebo v 9 a nebo dokonce do své kanceláře můžete přijít kdy se Vám chce. Proč tentokrát neudělat výjimku? Celý rok jezdíme na kole za odměnu po práci, tak dneska půjdeme do práce za odměnu po kole. Stačí si přivstat a obléct se, protože rána už jsou chladná. Nasadíme blikačku a cestou přes město si můžeme v oblíbené pekárničce strčit do baťohu malou svačinu.

rannivyjizdka2

Šlápneme do pedálů a za chvíli za sebou necháváme shon ranního Přerova a rozespalé lidi spěchající do práce. Projíždíme oblíbenou rekreační oblastí za městem, která je teď ráno liduprázdná. Namotáme se na první trail a užíváme si atmosféru probouzející se přírody. Na louce je rosa jako granáty, takže máme tretry hned durch. Zpátky do lesa a užíváme si klikatící se stezku Žebračkou. Sluneční paprsky ostře prostupují z vedlejšího pole a hážou nám do cesty neobvyklé stíny. My se jim ale úspěšně vyhýbáme stejně jako obratně kličkujeme spolu s pěšinou mezi stromy.

rannivyjizdka3

Krátký asfaltový přejezd. Jsme v místní části Přerov-Vinary, kde hlouček školáků čeká na autobus a my se na ně provokativně usmíváme, protože v nejbližších 90 minutách kašleme na všechny naše povinnosti. Vyšlápli jsme si krátkou stojku na Čekyňský kopec a chvíli pokračujeme po široké lesní cestě, kterou střídá sjezd po poli. Smyčkou se vracíme do Čekyně a nad roklí se nám otvírá pohled na již probuzené město. Sjíždíme do Předmostí, míjíme čilý stavební ruch na tělese budoucí dálnice a chvíli mezi paneláky hledáme, kde vlastně žili ti lovci mamutů. Po místních pěšinách a cyklostezkách se přesouváme zpět do svých domovů na druhém konci města.

rannivyjizdka4

Máme za sebou slabou hodinu a půl bikování prakticky po okraji města. Do našich tréninkových deníčků to nebude žádný významný zářez, ale v deníčku zážitků hodnotíme dnešní ranní vyjížďku maximálním počtem hvězdiček. Je mi jasné, že každý nemá tu možnost jezdit ráno na kole, ale pokud to jde, byla by velká škoda to párkrát do roka nezkusit.